-

Porovnávejte nabídky půjček, ušetříte velké částky peněz na úrocích

Pokud se řekne výhodná půjčka, rozhodně si za tím nepředstavujte hodiny detektivního pátrání, v době internetu totiž vše jde mnohem snadněji. Nemusíte vyrazit k příbuzným nebo ptát se nějakého kolegy v práci, stačí pár kliknutí myši a můžete mít mnohem jasněji o tom, kdy a kde si půjčit co nejvýhodněji. Každý občas potřebuje nějakou finanční výpomoc, otázkou je, jak se ní vlastně ve finále dopracovat.

Nebankovně rozhodně nemusí znamenat negativně

Nebankovní půjčku si sjednáte rychle a současně nemusí úroky přerůst mez, kterou jste ochotni tolerovat. Je to vlastně docela snadné, tuzemský internet se sice hemží nabídkami, ale je jen na vás, abyste si zvolili tu nejatraktivnější. Vždy je to celé relativní – někomu může vyhovovat hodně doplňkových služeb a potom například nehraje takovou roli jedno nebo dvě procenta roční úrokové míry navíc. Jindy je důležité, že jste dlouholetým klientem dané společnosti, máte v ní důvěru a dostanete i věrnostní bonusy navíc.

Porovnávání je však alfou a omegou všeho, protože jinak můžete zaplatit nejen na úrocích mnoho peněz navíc. Jistě, u mikroúvěrů jsou to řádově desetikoruny až stokoruny, ale nebylo by lepší, aby zůstaly v kapse? U půjček v řádu desítek tisíc korun už půjde určitě o celé tisíce, nabídky se někdy hodně liší, proto není důvod, abyste se nechali nalákat na líbivý reklamní slogan a neprověřili si vše důkladně předem.

Důležité je hlavně:

·  Míra RPSN. Vlastně nejvíce klíčový ukazatel celé půjčky. Prostým srovnáním budete vědět hned, která nabídka je přijatelná a o které raději přestat okamžitě uvažovat.

·  Jaké jsou doplňkové služby? Dostanete pojištění schopnosti splácet automaticky, nebo o ně musíte naopak žádat? A co případná změna výše měsíčních splátek, je možná dohoda?

·  Má společnost, kterou jste si vybrali, za sebou nějakou historii? Půjčoval si u ní už někdo, koho dobře znáte a můžete se jej proto nezávazně zeptat na nějaké reference?

Půjčku na internetu si dnes sjednává úplně každý, kdokoliv si může nechat poradit a využít nabídku, která se už nemusí opakovat. Požádat o radu přeci není hanbou, zvláště pokud může takové jednání ušetřit opravdu zajímavé peníze – a ty pak lze investovat kamkoliv jinam než do zcela zbytečných úroků.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama