-

Půjčka od soukromé osoby ihned bez podvodu

Půjčky poskytují různorodé instituce – nebankovní, bankovní a osoby soukromé. V tomto článku se zaměříme na třetí jmenovaný kolektiv půjček – soukromé osoby (pozitiva a negativa).

O půjčce od soukromé osoby ihned

Půjčky nabízené osobou soukromou okamžitě jsou na poli financí hojně reprezentovány. Poskytnout je může fakticky každý, kdo vlastní nějaké nepotřebné jmění. Pomocí internetových stránek s inzercí, kde je střet nabídky s poptávkou půjček, si jedinci jednoduše najdou kteroukoliv půjčku nabízenou soukromou osobou. 

Všichni jedinci, kteří půjčku poskytují, si mohou své produkty regulovat podle svého uvážení – odlišné podmínky, max. obnos peněz, doba splatnosti apod. Vybrat si lze dle toho, co od půjčky očekáváte. Abyste neztráceli drahocenný čas s přehrabováním se inzercí na půjčky od soukromníka ihned, lze si na těchto webových portálech nastavit do vyhledavače kritéria a najít si pouze ty nabídky, které vám opravdu padnou do oka. Podkladem ke sjednání tohoto typu půjčky je směnka nebo smlouva. Mějte se však u obou případů na pozoru – dokument musí obsahovat všechny potřebné údaje a nebyly zde výhody, které nebyly odsouhlaseny. Ostražitosti není nikdy dost.

O směnce

Jedná se o dokumenty ideální pro garanci závazků – hojně využívaná k poskytování půjček od osoby soukromé okamžitě. Směnka znázorňuje psaný doklad o peněžním závazku. Je to cenný papír, se kterým se dá obchodovat. Na základě směnky vzniká povinnost, na jejíž podstatě bude splacená suma na směnce v daný termín a podle ostatních informací plynoucích ze směnky. Užití směnek plyne z legislativy, má vždy podobu písemnou a musí obsahovat povinné údaje. Ovšem specifická podoba směnky (tzn. forma) určena není. 

Na směnce musí být (dle legislativy) uvedeny informace – název dokumentu slovem „Směnka“, nařízení zaplatit sumu, jméno dlužníka, splatnost směnky, místo splatnosti, místo a datum vyhotovení, podpis vlastní rukou. Mezi klady směnek náleží jejich snadné používání a udává srozumitelný nárok na dožadování se závazku. Avšak je nutné být obezřetný při podepisování smlouvy. Bude – li něco z příslušných údajů (vyžaduje legislativa) chybět, směnka není platná.


Směnky se rozdělují na 2 hlavní kategorie:

• vlastní: U tohoto typu vystavující osoba svoluje, že zaplatí daný obnos peněz, který je uveden v dokumentu. Užívá se jak u půjček, tak na ochranu platby, dodávku služeb nebo zboží. V případě č. 2 se jedná o směnky obchodní. Dále se setkáváme se směnkami bianco, lhůtové vistasměnky, avalové vlastní směnky apod.

• cizí: Vystavující osoba uděluje oprávnění osobě třetí, která za něj směnku zaplatí ve stanovené lhůtě a na daném místě. Obě informace jsou na směnce napsány. Máme také směnku cizí na vlastní řád – vystavující = věřitel.

Výhody půjčky od soukromé osoby ihned

Tento druh půjček se velice rychle šíří. Proč by měla zaujmout právě vás? Sumarizujme si její základní pozitiva:

• variabilita – velká nabídka půjček od nespočtu investorů (vyhledejte pomocí vyhledavače dle vašich kritérií a naleznete přesně toho, koho hledáte).

• rychlost – nulová kontrola uchazeče (oproti bankám a nebankovním institucím) = rychlost. Chcete – li vážně bleskovou půjčku, vyhledejte rovnou produkt nesoucí název půjčka od soukromé osoby   ihned.

• individuální domluva – i přes konkrétní podmínky pro půjčku (potřebnou pro vaše zájmy) se rozhodně s nějakou osobou soukromou jistě dohodnete.

• snadná dostupnost - obracejí se na ně osoby, které nepochodili se svým požadavkem u nebankovních institucí nebo bank.

Nevýhody půjčky od soukromé osoby ihned

Půjčky od soukromých osob ihned jsou pestré – obtížné najít společná všeobecná negativa pro celý kolektiv půjček. Odlišné jsou také svými úroky. Jedni poskytují poctivé úroky, druzí si kladou nesmyslné podmínky. 

Všeobecným negativem těchto půjček je, že poskytnout je může fakticky každý. Jedná se o osoby, o kterých nemáte vůbec povědomí (oproti bankám a nebankovním firmám). Mějte se tedy na pozor. Ne každý investor poskytující na internetu půjčku je solidní – setkáte se i s šejdíři. Buďte obezřetní. Vyhledejte si raději předem doporučení a hlavně si velice důkladně prostudujte smlouvu o směnce nebo půjčce.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama