-

Jak si online ověřit poskytovatele nebankovní půjčky?

Dostali jste se do finanční tísně a pomohlo by vám několik tisíc korun z nebankovní půjčky? Jenže váháte, jestli ji využít, protože jste slyšeli o případech, kdy lidé kvůli úvěru skončili u exekutora? Opatrnost je na místě. Pokud ale víte, jak si poskytovatele ověřit, nic nehrozí. Postačí vám k tomu internet!

Dočasný online registr ČNB

První místo, na které se musíte podívat, je dočasný online registr na webových stránkách České národní banky. Funguje totiž jako seznam všech nebankovních subjektů, které si požádaly o licenci k poskytování úvěrů. Tuto povinnost jim uložila novela zákona o spotřebitelském úvěru, která v ČR platí od prosince 2016. Společnost v registru vyhledáte snadno podle názvu, IČ nebo DIČ. Pokud se jméno v registru nachází, máte téměř stoprocentní jistotu, že budete jednat s poctivým poskytovatelem.

Zajímejte se o členství

Jen informace o licenci nestačí. Ukazatelem kvality je také členství poskytovatele online půjčky v Asociaci poskytovatelů nebankovních úvěru (APNÚ). Je to veřejná a nezávislá organizace sdružující poskytovatele nebankovních úvěrů. Jejich společným cílem je zlepšování nebankovního sektoru a současně i ochrana spotřebitelů před nepoctivými společnostmi. Členové APNÚ se zavazují k dodržování speciálního kodexu, který upravuje i přístup k zákazníkům. Členové se například zavazují k poskytování všech důležitých informací a zcela odmítají klamavou reklamu.

Nabídkou vychází vstříc Via SMS

Zaměřte se také na samotnou podobu půjčky. Nabídky si můžete srovnat pomocí online srovnávačů. Použijte také rozum! Je výhodné, když společnost nabízí půjčku zdarma. Aktuálně má takovou nabídku Via SMS s.r.o (jedna ze zakládajících členů Asociace). Její nebankovní půjčka nabízí na 30 dní částku až 8000 Kč, pro všechny nové žadatele o úvěr.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama