-

Jak výhodné je sloučení půjček? Konsolidace půjček kalkulačka to spočítá

Mít několik aktivních půjček není v současné době nic neobvyklého. Pokud i vy splácíte několik úvěrů najednou, bude se vám hodit informace o tom, že si je můžete sloučit. A to samozřejmě do jednoho jediného, který bude celkově výhodnější. Tuto možnost nabídne konsolidace půjček. Kalkulačka u jednotlivých poskytovatelů této možnosti je samozřejmě nástrojem k tomu, jak si můžete nezávazně spočítat, kolik byste v budoucnu spláceli a nakolik by to pro vás bylo skutečně výhodné.

Jak konsolidace vypadá?

Než se dostaneme ke konkrétním parametrům kalkulačky a k tomu, že si zmíníme, v čem nám vlastně pomůže, je třeba říci také to, jak vlastně konsolidace půjček vypadá. Prioritně jde o tom, že se všechny vaše půjčky vezmou, spočítají se dosud nevrácené částky a z nich se vytvoří nový úvěr. Ten bude mít nejenom novou splatnost, ale bude mít také jinou, často menší měsíční splátku. Navíc tato možnost má výhodu i v tom, že konsolidovat lze téměř jakýkoliv úvěrový produkt. Příkladem tak mohou být:

Proč je vhodné si vše nejprve spočítat?

Primárně proto, že poskytovatelů konsolidací je dnes celá řada a najdeme je jak v bankovním, tak i v nebankovním segmentu. Z toho jasně plyne jediné, a to fakt, že ne všichni mohou mít stejné podmínky. Pokud hledáte poskytovatele, kde je k dispozici konsolidace půjček kalkulačka, může to být třeba GE Money, Air Bank, Raiffeisenbank, ale také Česká spořitelna a Cetelem.

Nejvýhodnější konsolidace půjček kalkulačka? Na porovnávačích

Konkrétní weby ale nemusí být vždy tou nejlepší cestou. Mnohem jistější z hlediska objektivnosti a snadnějšího porovnání jsou zcela určitě nezávislé porovnávače. "Nejčastěji se klienti zajímají o konsolidaci tří závazků, zpravidla to jsou dva spotřebitelské úvěry a půjčka z kreditní karty," přibližuje Ondřej Valeš. Právě ten stojí za jednou z takových kalkulaček, a to na webu FINmarket. S touto kalkulačkou tak jednoduše zjistíte, jaký poskytovatel slučování by pro vás byl nejlepší.

Vyplatí se to? Rozhodně ano

Ačkoliv úvěry obecně moc doporučovány nejsou, konsolidace se rozhodně vyplatí. A to z toho důvodu, že můžeme jenom vydělat. Jenom těžko bychom totiž kývli na nabídku, kdy by výsledná splátka a celková suma k zaplacení byla vyšší, než je tomu teď. A právě kalkulačky konsolidací jsou tím prostředkem, jak se nebát nepříjemných chvil, ale jak si vše spočítat pohodlně a rychle.Samozřejmostí dnes je i to, že veškeré výpočty zvládneme online, z pohodlí domova s jistotou toho, že konkrétní výsledek budeme skutečně znát za pár vteřin. A poté už se můžeme přímo rozhodnout, zda ano, nebo nikoliv.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama