-

Na založení společnosti nemusíte být sami, i když si ji chcete založit svépomocí

Zakládání společnosti určitě není nejtěžší věcí na světě. Rozhodně však nepatří k těm nejjednodušším. I proto se řada podnikatelů tohoto počátečního kroku obává. Stále nové vznikající firmy a společnosti jsou však důkazem toho, že to jde.

Ani na založení společnosti však nemusíte být úplně sami... a to i přesto, že se rozhodnete pro založení podniku svépomocí. 

Se založením společnosti si můžete nechat poradit

Pokud máte jako začínající podnikatel dostatek peněžních prostředků, můžete si nechat založit společnost na klíč od firmy, která se v této oblasti vyzná a může vám ušetřit čas. Také si pro vaše podnikání můžete koupit ready-made společnost, u té si však nemůžete extra vybírat.

V případě, že byste ale radši finanční prostředky ušetřil a peníze investoval do rozjíždějícího se byznysu, mohla by pro vás být řešením jen drobná pomoc od společnosti, která zakládání firmy rozumí a dokáže z vás sejmout stres, který se určitě nahromadí.

Jak těžké je zakládání společnosti?

Pro založení nové společnosti potřebujete zvládnout sto a jedna věcí. Určitě to není procházka růžovým sadem a výhodu má ten, kdo se v problematice alespoň trošku orientuje nebo má někoho, kdo už kolečkem založení podniku prošel. U založení společnosti kromě jiného potřebujete:

 • zvolit právní formu vašeho podnikání (společnost s ručeným omezeným, akciová společnost, OSVČ),
 • vymyslet jméno firmy a zaregistrovat doménu,
 • sehnat vhodné místo pro podnikání,
 • složit základní kapitál (je-li potřeba),
 • zřídit si bankovní účet,
 • oběhat spoustu úřadů a získat nespočet potřebných dokumentů.

Například u založení podniku typu společnost s ručením omezeným potřebujete Společenskou smlouvu nebo Zakladatelskou listinu, čestné prohlášení jednatele, výpis z katastru nemovitostí, výpis z obchodního rejstříku, smlouvu o běžném účtu, formulář ohlášení živnosti, formulář registrace k daním na finančním úřadě a mnoho dalšího.

Na založení společnosti nemusíte být úplně sami

Můžete svou společnosti zakládat sami, přesto můžete mít v zádech silného partnera, který vám se všemi potřebnými formalitami rád pomůže. Jako správný podnikatel byste už od začátku měli umět rozložit své síly a úkolovat další, abyste se pod tíhou všech povinností nesesypali. Specializovaná společnost vám může poskytnout a zajistit:

- své znalosti při zakládání společnosti,
- konání valné hromady u spolehlivého notáře,
- všechny potřebné formuláře, například živnostenské oprávnění,
- dosazení osob na potřebná místa ve vaší společnosti (například na místo jednatele ve společnosti s ručením omezeným, člena představenstva v akciové společnosti atd.),
- sídlo společnosti,
- účet v bance a jiné.

Založení nové společnosti si od vás vyžádá čas i energii. Během celého procesu můžete narazit na více či méně nepříjemné věci, které za vás mohou vyřešit jiní např. agentura Parkerhill.cz. Tak nač plýtvat svým časem, který ho můžete investovat rovnou do podnikání?

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
 • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
 • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
 • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
 • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
 • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama