-

Jak se vyhnout osobnímu bankrotu?

Ne vždy nám život přichystá příjemná překvapení, proto je potřeba myslet i na období, kdy máme větší finanční výdaje.  Přinášíme vám pár rad, jak se vyhnout osobnímu bankrotu.

1. mějte ke svým penězům správný přístup

Díky spořícím účtům, dluhopisům, fondům peněžního trhu a dalším aktivům se může dostat ke svým penězům vždy, když je potřebujete. Tyto finanční nástroje nepodléhají špatné situaci na trhu.

Výhodou je, že peníze budete mít k dispozici, aniž by vás firma trestala za předčasný výběr, tak jako je tomu u dlouhodobých investičních programů. Pro někoho je pak lepším řešením půjčka bez doložení příjmu, než čekat, až budou peníze vyplaceny.

Do akcií a dalších rizikovějších investic je vhodné vkládat peníze až poté, co máte dostatečné finanční rezervy na snadno dostupných účtech.

2. nezapomeňte plánovat

V okamžiku, kdy nemáte představu, kolik peněz na váš účet každý měsíc přichází a kolik jich a kam odchází, je to špatně. Jen těžko si tak uděláte představu, kolik si musíte nastřádat jako finanční rezervu a vaší volbou v období finanční krize pak je sms půjčka, což není vždy správná volba.

Vytvořením si finančního rozpočtu se naučíte mnohem lépe zacházet se svými penězi a dodržovat určitou disciplínu.

3.omezte své výdaje

Důležitým krokem je vědět, které výdaje jste v případě potřeby, schopni omezit. Ušetřit můžete na poplatcích za energie, povinné ručení, v bance, za telefon a mnoho dalších.

4. vyhýbejte se dluhům na kreditních kartách

Kreditní kartu dostanete velice snadno, stačí zakoupit třeba nábytek na splátky. Ačkoliv se s ní dobře platí, pozor na úroky. V případě, že ji skutečně používáte, je potřeba dodržovat termíny splatnosti. Po uplynutí ochranné lhůty zaplatíte nemalé peníze na úrocích.

5. najděte si brigádu

Zdá se vám, že máte malý příjem? Pak lze najít řešení drobným přivýdělkem, nárazovou či dlouhodobou brigádou, prodejem nepotřebných věcí, pronájmem bytu či garáže. Mnozí lidé ze své zábavy udělali podnikatelský záměr.  Nabídek je velké množství a jistě se ve vašem okolí vhodná brigáda najde.

6. problémy řešte včas

Své zdravotní problémy řešte dříve, než vás nemoc donutí zůstat doma delší dobu, což má samozřejmě negativní dopad na váš rodinný rozpočet. To platí i o péči o věci v bytě. Menší oprava je méně finančně nákladná než náročná oprava, poté, co jste tu původní stále odkládali, nehledě na to, že mohou být některé rozbité věci životu či zdraví nebezpečné.

7. máte mnoho půjček? Pomůže konsolidace

V případě, že máte velké množství půjček, můžete je sloučit do jedné. Výhodou je pak získání nižších splátek, ale prodlouží se doba splatnosti. Konsolidace je řešení pouze pro ty, kdo nemají dluhy po splatnosti více než 30 dnů a po zaplacení splátek jim nezbývají peníze na nezbytné výdaje.

8. nepůjčujte si zbytečně další peníze

Dostali jste se do špatné finanční situace? Ne vždy se vyplatí půjčovat si další peníze, především pokud potřebujete na splátky jiných půjček. Někdy může pomoci krátkodobá půjčka, kterou lze pro nového zákazníka sjednat bez poplatku a úroku. Lze si takto půjčit na 30 dnů až 10 000 Kč. Je však potřeba dodržet podmínky. Pokud si požádáte o odložení termínu splatnosti, automaticky vám naskočí i úroky a vy přijdete o bezúročnou půjčku.

V případě, že si chcete půjčit peníze, rozhodně využívejte online srovnání. Ukáže vám, kde si můžete půjčit nejlevněji, také jsou v nabídce pouze aktuální a ověřené půjčky, získáte tak levnou a poctivou půjčku.

Vyhnout se osobnímu bankrotu můžete jedině tehdy, pokud se budete řádně starat o své peníze a přistupovat k nim zodpovědně.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama