-

Hypotéka od České spořitelny

Asi každý z nás by chtěl mít své vlastní bydlení. Největší překážkou ale u většiny bývá nedostatek financí. Tento problém se nejčastěji řeší hypotékou. Uzavřít ji můžete u celé řady bankovních i nebankovních společností. Spousta klientů si oblíbila hypotéku od České spořitelny. 

O České spořitelně

I přes velkou konkurenci na tuzemském finančním trhu má nejvíce klientů České spořitelna. Je to dáno hlavně důvěrou klientů a tradicí společnosti, která vznikla už v roce 1825. Od roku 2000 patří Česká spořitelna k rakouské finanční skupině Erste Bank Group se sídlem ve Vídni.

Česká spořitelna má ve své nabídce spoustu produktů, kterými oslovuje nejen fyzické a právnické osoby, ale i města a obce. V jejím portfoliu najdete všechny základní produkty – běžné účty, spořicí účty, hypotéky, pojištění, investice,… O důvěře klientů v Českou spořitelnu svědčí hlavně fakt, že získala v roce 2013 cenu Nejdůvěryhodnější banka roku a cenu Banka roku. 

Hypotéka na bydlení

Tento typ hypotéky se používá nejen pro zakoupení nemovitosti, ale i pro její renovaci, výstavbu, nebo koupi podílu z nemovitosti. Samotná výše hypotéky se odvozuje od hodnoty zastavované nemovitosti, čili většinou od nemovitosti kupované, a také od bonity (schopnosti splácet) klienta. Česká spořitelna vám samozřejmě poskytne hypotéku i ve výši 100% z ceny nemovitosti, mnohem levnější je ovšem situace, kdy můžete hypotéku financovat alespoň 15% z vlastních prostředků. 

Pojištění proti neschopnosti splácet

Abyste si mohli být jistí, že se během splácení hypotéky nedostanete do maléru, sjednejte si pojištění proti neschopnosti splácet. Můžete si vybrat hned z několika typů pojištění. Základním typem je soubor A, který vás pojistí pro případ smrti, trvalé invalidity nebo pracovní neschopnosti. Soubor pojištění B navíc pojistí pro případ ztráty zaměstnání. Pokud se některá z vyjmenovaných událostí stane skutečností, je vám pojistné plnění zasláno na úvěrový účet, a vy tak můžete po dobu finančních potíží na chvíli zapomenout na starosti se splácením hypotéky. Pojištění nezajišťuje přímo Česká spořitelna, ale sesterská Pojišťovna České spořitelny. 

Výhody hypotéky od České spořitelny

Hypoték je na finančním trhu celá řada. Tak proč si vybrat zrovna tu od České spořitelny? Představíme si klasy, které tento produkt má. 

a) Nízká úroková sazba

Česká spořitelna si zakládá na své nízké úrokové sazbě. Úrok je navíc ještě nižší, pokud přistoupíte na fixaci v délce tří až pěti let nebo si sjednáte hypotéku na více než dvacet let. Slevu získáte i v případě, že máte u České spořitelny běžný účet, ze kterého hypotéku splácíte. 

b) Bez poplatků

S poplatkem za vyřízení hypotéky, který je u jiných institucí naprosto běžný, se u České spořitelny nesetkáte. Díky tomu ušetříte několik tisíc, které byste jinak takřka vyhodili oknem. Zdarma je i online ocenění bytů. 

c) Přizpůsobivost

Ať už si chcete pomocí hypotéky pořídit rodinný dům, byt v družstevním vlastnictví nebo třeba chatu na kraji lesa, hypotéka od České spořitelny se vám vždy přizpůsobí. Peníze z hypotéky je možné použít i na odměnu realitní kanceláři, na poplatek za ocenění nemovitosti, právní služby, a podobně. 

d) Poradenství

Málokdo se vyzná v oblasti hypoték natolik, aby si dokázal vybrat ten nejvýhodnější produkt. Díky poradcům České spořitelny se dozvíte o všech pro a proti hypotéky, a nastavíte ji tak, aby vám co nejlépe vyhovovala. 

e) Refinancování hypotéky

Pokud máte sjednanou hypotéku u jiné banky a nejste s ní spokojení, můžete si ji nechat refinancovat, tedy převést s výhodnějšími podmínkami k České spořitelně. Výhodou je, že nemusíte nechat vypracovat nový odhad nemovitosti ani dokládat své příjmy. 

Nevýhody hypotéky od České spořitelny

Pokud bychom měli mluvit o negativech hypotéky České spořitelny, dospějeme k nedostatkům, které mají téměř všechny hypotéky. Jedná se o spoustu administrativy a také nutnost dokazování bonity. Banka vám přeci jenom poskytuje nezanedbatelnou částku a potřebuje si být jistá, že budete schopní řádně splácet. 

Americká hypotéka

Česká spořitelna nenabízí jen hypotéku klasickou, ale také americkou hypotéku. Jinak řečeno bezúčelovou hypotéku, která je zajištěná nemovitostí. Úvěr je možné použít na cokoliv, nejen na bydlení, přičemž banky, včetně České spořitelny půjčují nejvýše částku 70% z hodnoty zastavované nemovitosti. Minimální částka, kterou si můžete takto půjčit, je 150 000 Kč, maximální délka splácení pak 15 let. Ocenění nemovitosti má plně ve své režii Česká spořitelna.

I kolem americké hypotéky je spousta administrativy. Pokud jste v zaměstnaneckém poměru, bude od vás Česká spořitelna vyžadovat doložení příjmů za předešlých dvanáct měsíců, osoby samostatně výdělečně činné pak dokládají dvě daňová přiznání za poslední dobu. Kromě toho si budete muset pořídit výpis z katastru nemovitostí, odhad ceny nemovitosti, titul, pro jaký nemovitost zastavujete (právo vlastnické, užívací,…), doklady k nemovitosti (fotografie) a pojištění pro případ zničení nemovitosti přírodní katastrofou (požárem, povodněmi, vichřicí,…).

Obrovským kladem americké hypotéky je stále stejná úroková sazba od začátku do konce splácení. Pokud se vám bude dařit, můžete v klidu zaplatit mimořádnou splátku bez jakéhokoliv poplatku, dokonce i výpisy z úvěrového účtu vám budou poskytované zdarma. A to není zrovna samozřejmě. O americkou hypotéku můžete žádat, i když jste nikdy v minulosti neměli žádný produkt od České spořitelny a svůj běžný účet máte u jiné instituce.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama