-

Zvolte si ideální hotovostní půjčku, nedívejte se jen na úroky

U někoho jsou oblíbené, pro jiné jsou zase doslova a do písmene překonané. Ano, řeč je o hotovostních půjčkách, co někteří oceňují kvůli osobnímu jednání, jiní zase uvítají převod z banky do banky s prakticky nulovým papírováním. Záleží, co sami preferujete, protože hotovostní půjčky mají stále co říct nejen starším ročníkům.

Nejznámější možností na trhu je Provident

Znáte Provident? Jako značku určitě ano, i když jste si třeba v minulosti ještě žádnou půjčku u této původem britské firmy nesjednali. Patří k těm nejproslulejším na našem nebankovním trhu s úvěry, to je zkrátka bez debat. Půjčit si touto formou lze pět, deset, ale i dvacet tisíc korun, možnosti jsou tu vážně různorodé. Doba splatnosti je v průměru jeden až dva roky, takže žádný spěch, splátkový kalendář se plně přizpůsobí vašim možnostem. Nemusíte ani dávat trvalý příkaz v bance, jednoduše se u vás doma zastaví každý týden kurýr a vybere kýženou splátku v hotovosti, není to vůbec nic složitého.

Pokud chcete hotovostní půjčku, je na trhu samozřejmě poměrně pestrý výběr. Několik společností určitě najdete už po pár minutách hledání, teď už se jen rozhodnout pro tu, která bude ta pravá. Porovnávat byste však neměli jen podle jednoho parametru, klíčových ukazatelů je tu totiž o něco více. A jaké že to tedy například jsou?

·  RPSN. Roční procentní sazba nákladů. Ukazuje, kolik za půjčku celkem vydáte, a to včetně jistiny, úroků a poplatků. Všechny náklady jsou tedy přesně zahrnuty.

·  Úroková sazba. Napoví hodně, RPSN je ale klíčové. Pokud se však úrokové sazby hodně liší, je vše celkem jasné – a máte před sebou dvě naprosto rozdílné nabídky.

·  Doplňkové služby. Je zde v základní nabídce pojištění schopnosti splácet, je možné si je sjednat? Můžete si například po dohodě také změnit výši splátek?

Pokud potřebujete hotovost v řádu několika dnů, je právě tohle dobrá nabídka pro každého zájemce. Je celkem jedno, na co ona hotovost poslouží, každý má jiné preference. Totiž, někdo potřebuje vyjít do výplaty a jiný se rozhodl, že bude co nejdříve rekonstruovat koupelnu, ale nemá žádné vlastní prostředky navíc. Půjčky jsou tu od toho, aby v podobných situacích pomáhaly se vší samozřejmostí. 

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama