-

Velký pomocník jménem identity manager aneb Mějte konečně přehled o přístupech zaměstnanců

Bez vhodně zvolených informačních technologií dnes nemůže fungovat žádná moderní firma. I menší organizace využívají alespoň několik systémů, které zaměstnancům zjednodušují každodenní rutinu, šetří čas, a v konečném důsledku optimalizují provozní náklady.

S uvedenými benefity jde bohužel ruku v ruce také jistý problém – větší množství uživatelů a aplikací výrazně zvyšuje nároky na operativu IT administrátorem a zároveň souvisí s určitými bezpečnostními riziky. Například vynášení dat bývalými pracovníky, jejichž přístupy zapomněl správce bezprostředně po rozvázání pracovního poměru zrušit.

Interní firemní data mají cenu zlata a základním stavebním kamenem jejich zabezpečení je důsledná správa přístupů – což je (nejen) ve větších společnostech problém. IT administrátor jednoduše nestíhá zakládat, editovat a mazat účty či jednotlivá uživatelská práva a zbytečně ztrácí čas úkony, které lze do značné míry automatizovat pomocí identity manageru neboli IdM.

Co je identity manager a jaký má pro firmu přínos?

Identity manager je procesním nástrojem identity managementu – oblasti řízení a správy identit (elektronických reprezentací osob nebo objektů). Software integruje spravované systémy, synchronizuje data, umožňuje centralizovanou správu, audit a reporting. 

V přehledném grafickém rozhraní mohou běžní uživatelé (zaměstnanci) žádat o přístupová práva, aniž by museli přímo kontaktovat IT administrátora. Obě strany šetří automatizací procesů čas a nedochází ke vzniku tzv. mrtvých duší – aktivních profilů pracovníků, kteří již v organizaci nepracují.

Praktických výhod plynoucích integrace identity managera je násobně více (např. delegace správy na business vlastníky, možnost resetu hesla do všech systémů z jediného místa atd.). Pokud vás efektivní správa identity zajímá, přečtěte si o ní více na blog.bvcsolutions.eu - blogu české vývojářské společnosti BCV Solutions, která dlouhodobě vyvíjí vlastní systém CzechIdM.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama