-

Půjčky na cokoli, bez účelu

Řada lidí se ve svém životě dostane do situace, kdy potřebuje půjčit peníze, a to například na vysněnou dovolenou, studium v zahraničí nebo třeba na bydlení či domácí gril. Přesně pro tyto účely existují tzv. bezúčelové půjčky a bezúčelové hypotéky neboli půjčky na cokoliv.

Bezúčelová půjčka

Jak již bylo napsáno výše, bezúčelová půjčka je druh půjčky, při které nemusíte dokládat účel použití peněz. Finance z bezúčelové půjčky tedy můžete použít na jakýkoliv účel. 

Získat bezúčelovou půjčku na cokoliv můžete jak v bankách, tak i v nebankovních společnostech. Výhodou bank jsou nižší úroky, avšak musíte splňovat přísná kritéria na kvalitu žadatele o půjčku. Pokud některá z kritérií nesplňujete, můžete se obrátit na nebankovní instituce, u kterých bývá úrok vyšší, ale kritéria pro splnění jsou benevolentnější. 

Půjčky na cokoli si můžete jednoduše sjednat online na internetu. Nemusíte tudíž nikam chodit a vše vyřídíte z pohodlí vašeho domova. 

Bezúčelová hypotéka

Běžně poskytované hypotéky jsou určeny na pořízení vlastní nemovitosti, většinou jde o nákup bytu či domu. Za hypotéku se obvykle ručí kupovanou nemovitostí nebo nějakou jinou nemovitostí a za získané peníze můžete pořídit pouze to, co je předem stanoveno v hypotéce. 

Na trhu existují ale i bezúčelové hypotéky, tedy takové hypotéky, které nejsou vázané na nemovitost, a takto získané peníze lze použít na cokoli. Můžete si za ně pořídit například automobil nebo je využít na konsolidaci již stávajících úvěrů. Využití je opravdu jen na vás.

Pokud máte zájem o bezúčelovou hypotéku  (někdy nazývaná jako americká hypotéka), obrátit se můžete jak na bankovní, tak i na nebankovní instituce. Tyto dva subjekty se zásadně liší podmínkami poskytování hypoték na cokoli. Zatímco bankám jde o finanční situaci žadatele a také o jeho zaměstnání či podnikání, nebankovní společnosti mají nároky nižší. Tyto společnosti poskytují bezúčelové hypotéky bez nahlížení do registru dlužníků a nevyžadují potvrzení o příjmech žadatele.

Ručením této hypotéky je nemovitost v osobním vlastnictví, nebo ve vlastnictví třetí osoby. Výše poskytované hypotéky se pohybuje až do výše 70 % ceny odhadu nemovitosti. U zástavy družstevního bytu je výše hypotéky až 30 % odhadu nemovitosti. Splácet bezúčelovou hypotéku lze až 30 let.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama