-

Krátkodobým pronájmem si můžete slušně vydělat. Ale musíte vědět, jak na to…

O krátkodobý pronájem bytu jeví zájem stále více Čechů. Na americké platformě Airbnb momentálně působí kolem deseti tisíc aktivních hostitelů a většinou nabízí ubytování v Praze. Zájem ze strany zahraničních turistů je velký – za poslední dva roky se jich v České republice tímto způsobem ubytovalo přes dva miliony.

Na průměrný výdělek nedosáhne každý

Průměrný výdělek poskytovatelů krátkodobého ubytování momentálně překračuje hranici padesáti tisíc korun ročně při průměrné obsazenosti 37 dní. V praxi se výdělky výrazně liší – zatímco někteří hostitelé mají kalendář nabitý k prasknutí, jiní mají byty prázdné. Co tedy rozhoduje o tom, zda se nemovitost zařadí k těm úspěšnějším, nebo naopak zapadne mezi průměrem a bude mít o zájemce nouzi?

Některé faktory neovlivníte. Turisté logicky hledí na lokalitu jako celek a zajímají je pronájmy v blízkosti centra nebo alespoň s dobrou dopravní dostupností. Na čem však zapracovat můžete, je zařízení bytu. A samozřejmě i na jeho celkové útulnosti. Spousta uživatelů hledá přes Airbnb stylové ubytování, které nevypadá jako valná většina bytů v nabídce.

Počítejte s tím, že na průměrný výdělek dosáhnete pouze v případě příkladné péče o hosty - pobyt jim maximálně zpříjemníte a buďte jim vždy k dispozici. Jistě ocení možnost check-inu v libovolnou hodinu (klíč jim můžete nechat v bezpečnostní schránce), stejně jako něco dobrého na přivítanou.

Zvažte profesionální správu

Pokud máte pocit, že krátkodobým pronájmem nevyděláte částku adekvátní vynaloženému úsilí, nezoufejte a delegujte. Správa pronájmu bytu ve správných rukou vám může přinést mnohem větší zisk.

K nejzkušenějším správcům patří odborníci z Let Me Inn. Nabízí široké spektrum služeb včetně home stagingu, profesionálního úklidu a údržby. Díky optimalizaci cen na základě aktuální poptávky mohou nemovitost dostatečně vytížit i mimo hlavní sezónu. Ceny za správu Airbnb najdete na letmeinn.cz.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama