-

Kde si půjčit a přitom neohrozit přátelství?

Pohráváte si s myšlenkou, že zavoláte svému příteli a požádáte o půjčení drobné finanční hotovosti. Moc dobře si to rozmyslete. Tímto činem totiž vaše přátelství velmi ohrozíte. Nevěříte? Čtěte dál.

Nejhorší varianta – půjčí vám kamarád

Možná se vám to bude zdát zvláštní, ale to, že vám přítel půjčí peníze, je vlastně nejhorší možný scénář. Tedy v případě, že celou záležitost postavíte pouze na důvěře. Celé přátelství může totiž po čase skončit. Pokud například nestihnete půjčku splatit ve stanoveném termínu, vašeho věřitele se to dotkne a bude naštvaný. V lepším případě se o své pocity podělí s vámi a v tom horším vás pomluví před známými. A co se bude dít dál? K vám se samozřejmě tyto zvěsti donesou. Pak lehce usoudíte, že váš kamarád není tak dobrý člověk, za kterého jste ho považovali a rozhodnete se splátku oddálit. „To máš za ty řeči,” pomyslíte si. Vše samozřejmě může dopadnout dobře, ale tento případ je velmi častý. Jen se zkuste zeptat v okruhu svých známých, kdo už něco podobného zažil.

Řekne vám: „Ne”

Pokud se chystáte požádat svého přítele o půjčku, vždy počítejte s tím, že vám může říci: „Ne. Já ti nepůjčím” a má na to právo. Přijmout “Ne” je stejně těžké jako ho říkat. Vy teď musíte překonat své ego a pokorně kamarádovo rozhodnutí přijmout. Podobný případ nastává také v situaci, kdy váš přítel s půjčkou souhlasí, ale navrhne sepsání smlouvy. Chce nadefinovat podmínky. Ve vás tento návrh lehce vyvolá řadu pochybností o jeho důvěře k vám. Opět ale musíte jeho rozhodnutí plně respektovat. Když se nad tím zamyslíte, obě tyto varianty lze považovat za určitou ochranu vašeho přátelství. Přistupujte k nim tak.

Naše rada

Přijít o dobré přátelství je nevyčíslitelná ztráta. Pokud potřebujete opravdu nutně půjčit peníze, zvolte raději půjčku od profesionálů. Zapátrejte na internetu, dohledejte si potřebné informace a porovnejte si různé nabídky. Pomůže vám v tom například některý z internetových srovnávačů i půjčky s přijatelným úrokem, který vás nezruinuje, a nebudete muset zbytečně ohrožovat to, na čem skutečně záleží – své přátelské vztahy.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama