-

Jak "vyhrát" výhodné a levné pojištění vlastního bydlení?

Chcete-li se probouzet každý den s klidem, že o vás bude postaráno, musíte využívat systém pojištění. Pojistku je možné dnes sjednat skoro na vše, někdy je to jen vyhození peněz, jindy investice, která se vám třeba i tisícinásobně vrátí. K pojištěním pro chytré patří určitě to, které se vztahuje na majetek. Víte, že se lze krýt hned 3 způsoby? Jak a proč?

Základ mnohdy nestačí

Majitelé rodinných domů, bytů i chat si často uzavírají pouze pojištění nemovitosti. Jeho účelem je krýt škody, které vzniknou na budově, na stavebních součástech a také na přilehlých stavbách (jako jsou studna, septik, plot a další). Ovšem je třeba myslet na to, že kromě živelních pohrom, které jsou nejčastějšími původci škod, existují i jiné hrozby. Jsou to zloději a vandalové. Jen v první polovině letošního roku bylo vykradeno přes 16 000 objektů, z toho 2 159 rodinných domů a 1 402 víkendových chat. Zloději možná poničí okno, což by kryla pojistka nemovitosti, mnohem větší škody ale napáchají uvnitř, odnesou si vše, co jim přijde pod ruku. Proto je žádoucí přemýšlet ještě o pojištění domácnosti (více o něm zde).

Kombinace nově i pro chataře

Výhodnější je sjednat majetkové pojištění, které se vztahuje na škody na věcech movitých i na nemovitost jako takovou. I když má podstatně širší záběr, není o moc dražší. Jeho cena se odvíjí od velikosti obytné plochy. Vliv má i lokalita, ve které se objekt nachází. Větší sumy platí lidé v záplavových oblastech a větších městech. Novinkou na trhu je pojištění Bezpečný domov Plus. Od 1. 8. 2016 je v nabídce pojišťovny Ergo a zvláštní je tím, že ho lze sjednat pro klasické obydlí i pro rekreační objekt.

Sjednání pojištění online se vyplatí

Pokud ochranu majetku nemáte zařízenou, odhodlejte se k tomu co možná nejdříve. V dnešní době lze smlouvu uzavřít jednoduše online. Při internetovém sjednání navíc dostanete slevu a ušetříte i drahocenný čas, který byste museli věnovat návštěvě pobočky pojišťovny.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama