-

Jak výhodně koupit ready made společnost?

V případě, že uvažujete o založení nové obchodní společnosti a chcete se vyhnout zdlouhavému procesu jejího zakládání, není pro vás nic jednoduššího než si koupit již „předzaloženou“ tzv. ready made společnost.

Nejen, že tak ušetříte spoustu svého času, ale také nebudete muset platit za služby právního poradce, neboť jediné, co budete muset udělat, je, že společnost necháte přepsat na sebe. Ani samotný přepis vás o drahocenný čas nepřipraví. Tím spíše, když si předem promyslíte, jakým směrem se chcete vydat.

Co je tedy ready made společnost?

Společnost, která nabízí svým budoucím majitelům podnikat opravdu v široké škále oborů. Ready made společnost disponuje vlastním přiděleným daňovým identifikačním číslem, a je tak zapsána do obchodního rejstříku dle právního řádu. Je garantováno, že společnost nikdy nevykonávala žádnou činnost, a je tím pádem zcela bez závazků či pohledávek.

Co budete potřebovat pro případný přepis a jaké jsou další možnosti?

Předtím, než dojde k samotnému přepisu ready made společnosti na vaši osobu, budete důležité, abyste věděli, jak chcete vaši budoucí společnost pojmenovat. Pro přepis je také podstatné uvést jména vašich společníků a směr, jímž se podnikání bude ubírat.

U jednotlivých členů společnosti je rovněž nutné uvést, kdo z nich bude jednatelem či členem představenstva. Pochopitelně je možné si také zažádat o koncesovanou živnost, rozdělit nebo sloučit základní kapitál či zvolit za zástupce společnosti prokuristu.

Typy služeb

V rámci ready made společností jsou zákazníkům poskytovány mimo jiné ready made s.r.o. a ready made a.s.

Ready made společnost s.r.o. je již založená společnost s ručením omezeným, která je zapsána v Obchodním rejstříku, disponuje svým vlastním identifikačním číslem a svým budoucím majitelům garantuje nulovou dlužnost. Pro urychlení vašeho podnikání je součástí ready made s.r.o. běžný bankovní účet, který lze pochopitelně také zrušit.

Ready made akciová společnost je předem určena pro svůj prodej koncovému zákazníkovi. Rovněž jako ready made s.r.o. disponuje ready a.s. nulovou dlužností. Její obrovskou výhodou však je, že podnikat můžete začít ve stejný den, co dojde k přepisu společnosti na vaši osobu, a také fakt, že má již plně splacený základní kapitál. Cena ready made a. s. společnosti se pohybuje zhruba kolem 50.000 Kč.

Proč právě ready made společnost?

Koupí ready made společnosti získáte převod 100 % obchodního podílu společnosti včetně potřebných smluv, aktuální výpis z obchodního rejstříku pro zápis změn i registraci až osmdesáti možných volných živností.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama