-

4 tipy, jak lze sjednat výhodné povinné ručení

Povinné ručení je často vnímáno jako nepříjemná a drahá záležitost, ke které jsou řidiči donuceni zákonem. Opak je však pravdou. Nebýt povinného ručení, šla by povinnost úhrady způsobené škody přímo na viníka, což může při velkých dopravních nehodách znamenat i několikamiliónové částky. Rovněž je mýtem přesvědčení, že je povinné ručení drahé. Dnes Vám poradíme čtyři tipy, jak sjednat kvalitní pojistku co nejvýhodněji.

Bydliště a věk pojistníka

Je známým faktem, že se cena pojistky odvíjí od věku pojistníka a místa jeho trvalého bydliště. U mladých řidičů se proto často nevyplatí sjednávat pojistku na sebe, neboť z důvodu věku dostanou značně vyšší cenu, než například jejich rodiče či prarodiče. Je tomu tak proto, že se u mladých řidičů předpokládá, že jsou ještě nezkušení a je vyšší pravděpodobnost, že způsobí pojistnou událost. Podobné je to i s místem bydliště, které v případě hojně frekventovaného velkoměsta cenu pojistky mnohonásobně zvýší.

Bonusy

Bonusové měsíce představují škodní průběh pojištění a při jejich velkém počtu mohou značně snížit cenu pojištění. Pokud již nějaké bonusy máte nasbírané a hodláte měnit pojišťovnu, nezapomeňte se podívat do tabulky bonus/malus v příslušných pojistných podmínkách. Každá pojišťovna má tuto tabulku mírně odlišnou, a proto vybírejte toho pojistitele, který Vám za velký počet bonusů nabídne co nejvyšší slevu na pojistném, a naopak při pojistné události ubere co nejmenší počet bonusových měsíců.

Frekvence platby

Při výběru platby pojistného vždy pokud možno zvolte roční frekvenci placení. Pojistitel zpravidla upřednostňuje co nejvyšší platbu pojistného předem, a proto Vám při roční frekvenci poskytne dodatečnou slevu na pojištění.

Online srovnání ceny a sjednání pojistky

Pokud nejste spokojeni se svojí stávající pojišťovnou, neváhejte si průběžně srovnávat ceny povinného ručení online. Z důvodu velkého konkurenčního boje mezi pojišťovnami jsou noví zákazníci často cenově zvýhodněni, a tak můžete například zjistit, že u jiného pojistitele byste za obdobný produkt platili i několikanásobně méně. Pro srovnání a následné sjednání pojištění můžete využít nezávaznou kalkulaci online, která Vám zajistí rozsáhlé nabídky na nejlevnější povinné ručení na trhu.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama