-

Finanční produkty a služby Fio

Fio banka je jediná bankovní společnost kterou vlastní podnikatelé z české republiky, ostatní banky v zemi jsou vlastněny zahraničním subjektem. Fio je jako jediná banka z velké části bankou investiční. Fio nabízí velikou škálu služeb, jako jsou bankovní účty, spořící účty, úvěry, platební styky do slovenské republiky v rámci fio zdarma, internet banking, smart banking a hlavně api bankovnictví, které vám umožnuje si naprogramovat třeba aplikaci na automatické placení v internetovém obchodě. Fio banka nabízí taky investování do akcii a komodit, takže můžete zhodnocovat své finanční prostředky investorským stylem.

U fia si můžete otevřít různé druhy účtu. Tím prvním účtem je fio osobní účet, lze otevřít zcela zdarma, i jeho vedení a správa je také zcela zdarma, ani korunu vám nestrhnou z vašeho účtu. U Fia můžete mít otevřený účet v korunách a dalších čtrnácti měnách, jako je například euro, dolar, britská libra, kanadské dolary a podobně. Internet banking je standardní věc každé banky, avšak fio banka má svůj internet banking velmi přehledný a jednoduchý s online chat podporou, kdyby nastal nějaký problém a, nebo byste si nevěděli s něčím rady. K účtu od fia dostanete standardně bezkontaktní mezinárodní platební kartu.

Dále fio banka nabízí super aplikaci pro spravování vašeho účtu a peněz ve smartphonu, aplikace funguje na iOS, windows mobile a android. Co se týče platebních příchozích a odchozích příkazů, ty jsou ve fiu neomezené. Pokud účet sdílíte s drahou polovičkou, nebo máte dvě děti a chcete pro ně jen jeden účet, tak fio vám zdarma vydá bezkontaktní platební karty dvě.  Z těchto karet můžete uskutečnit až deset výběru z bankomatu fio banky. Peníze si ale nemusíte vybírat jen z bankomatu ale i osobně na pobočce, ale tam až od jednoho tisíce korun. Vklad peněz na pobočce není limitován, avšak musíte byt majitelem účtu.

Vyberte si u fio banky číslo účtu na přání, tato služba platí pro všechny nové osobní i podnikatelské účty u fia. Vlastní číslo si můžete sestavit u všech účtů, ale pozor, tyto účty nesměly být v minulosti použity. Zakládaní účtu u fio banky je velmi jednoduché a má hned několik možností jak účet vytvořit. Buď můžete přijít do fio banky osobně a účet si sjednat s fio profíkem, který vám může říct další informace, které vás zajímají, nebo vám přijde smlouva kurýrem, kterou si nastudujete doma, podepíšete a kurýr si ji zase odveze, záleží jenom na vás, jakou volbu využijete. K vytvoření účtu u fia ale potřebujete občanský průkaz a 100 korun jako depozit na bankovní účet, který se vám vrací při zrušení vašeho bankovního účtu.

Pokud jste firma nebo podnikatel, tak u fio banky si můžete otevřít podnikatelský účet, na kterém můžete provádět levněji odchozí i příchozí euro platby, za výhodnějších podmínek a to samé platí i pro světové platby třeba do ameriky, nebo asie. U fio banky můžete mimo jiné spořit vaše finanční prostředky, zřízení vedení a i zrušení účtu je zcela zdarma, vše můžete sledovat přes internetové bankovnictví. Úroková sazba za rok je 0.4 procenta, což není moc na zhodnocení peněz, proto fio banka nabízí i termínované vklady a investice do akcii, nebo komoditních trhu. Tyto služby jsou u fia taky zdarma, akorát se platí brokerské poplatky za nákup nebo prodej akcií a komodit.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama