-

Spočítejte si jaké je životní minimum či čistou mzdu

Jednoduchá kalkulačka, která zodpoví hodně důležitých otázek. Životní minimum, jaké je zrovna ve vašem případě? Anonymně, rychle, bez rizika, vše potřebné brzy zjistíte. Stačí jen jediný údaj. Počet dospělých osob a nezaopatřených dětí do 26 let ve vašem bytě nebo domě. A to samozřejmě není to jediné, co potřebujete dnes a denně propočítávat…

Kolik vlastně bude dělat váš čistý příjem?

Vypočítejte si, kolik vlastně každý měsíc dostanete od zaměstnavatele. Výpočet čisté mzdy, jen tak pro ověření, jestli je vše v práci v pořádku. Stačí uvést do jednotlivých kolonek online kalkulačky hrubou mzdu v korunách, počet dětí, případně dodat informaci, zda jste či nejste držitelem průkazu ZTP/P. Minimum informací, dočkáte se odpovědi během jediné minuty – a hned budete vědět, co a jak.

Spoustu lidí, kteří odpovídají věkové kategorii 50+, se ptají, kolik odpracovaných měsíců a let jim ještě zbývá do zasloužené penze. Výpočet může být někdy složitý, ministerstvo neuvede potřebné informace s patřičným vysvětlením – je těžké se v té záplavě čísel orientovat bez jakékoliv legendy. Naštěstí je tu ale potřebné řešení v podobě online kalkulaček, které pomůže během krátké chvíle. Takzvaná důchodová kalkulačka je spolehlivá a velmi přesná.

A co do důchodové kalkulačky vůbec musíte zadat?

  • Datum narození.
  • Pohlaví.
  • U žen se také uvádí počet dětí.

Jen takto málo stačí, abyste přesně věděli, kdy máte nárok na žádost. Kalkuluje se s plným důchodem, nikoliv oblíbeným předčasným. Jediný dotaz a hned budete vědět více, zpracování takového dotazu totiž trvá přesně jednu vteřinu. Odpadá dalekosáhlé jednání s úřady, bezpracně si propočtete, kdy můžete podat žádost o odchod do penze a musí vám být ze zákona plně vyhověno.

Pečlivá příprava na penzi je velmi důležitá. Promyslet si, co a jak spořit, abyste dosáhli nějakého zhodnocení? Nebo si pořídit byt, který poté budete pronajímat? Možností je skutečně mnoho, žádná není tak docela špatná. Klíčové ale je rozhodnout se včas a pokud možno co nejsprávněji pro vaši peněženku, a to není vůbec jednoduché. Pomohou vám však kalkulačky! Nezištně, to v první řadě – ale také zcela nezávazně, nemusíte s návrhem souhlasit, je to jen doporučení, nic direktivně nařízeného, pod co byste se museli ihned vlastnoručně podepsat.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama