-

Chcete se vyhnout potížím se splácením? Vše si promyslete už před samotnou žádostí!

Lidé si půjčovali ještě dříve, než vůbec vznikly nějaké instituce, banky či zákony. Účel půjček je stále stejný - pomáhají nám zaplatit různé zboží či pohledávky v situacích, kdy nám k tomu naše vlastní prostředky nestačí. To se může jevit jako jednoduchá věc, ale ve skutečnosti tomu tak být nemusí. S každou půjčkou se totiž pochopitelně pojí nutnost ji splácet, a to ideálně včas, jinak si můžete způsobit spoustu problémů. Jak se potížím se splácením spolehlivě vyhnout?

Nepůjčujte si na zbytečnosti

Chtěli byste si alespoň jednou v životě dopřát ten nejnovější mobil nebo nadupaný počítač?  Pokud vás napadlo, že by vám s tím mohla pomoci rychlá půjčka bez nahlížení do registru nebo podobný produkt, tak na to raději zapomeňte. Co když vám z najednou vypadne příjem nebo přijdou nějaké nečekané výdaje, které bude nutné zaplatit? Nejenže kvůli tomu možná nebudete mít na splátku, ale dokonce byste mohli být nuceni požádat o další úvěr, jehož splácení by pak bylo pochopitelně o to těžší.

Dobře počítejte

Než se začnete po hlavě vrhat do světa úvěrů, udělejte si nejprve revizi svého osobního či rodinného rozpočtu. Zbývá vám každý měsíc dostatek peněz na splátky? Podaří se vám ušetřit i něco na horší časy? Pokud jste na obě otázky odpověděli ano, pak byste se splácením problémy mít neměli. Určitě ale raději vybírejte produkty typu půjčka zdarma, abyste se zbytečně neokrádali. Špatně zvolená půjčka by se vám mohla prodražit i o několik tisíc.

Vyberte si férového poskytovatele

Pokud na vás na internetu vyskočila nesmírně výhodná nabídka, raději zpozorněte. I když jsou nyní podmínky pro poskytování úvěrů přísnější, stále můžete narazit na podvodníky. Vždy je lepší vzít si úvěr od firmy, která je známá a tím pádem i ověřená klienty. I tak byste ale neměli jen slepě spoléhat na to, co je uvedené na internetu. Hlavním zdrojem informací, ať už o výši úroku, poplatcích či termínech splátek, by pro vás měla být především smlouva. Tu ale podepisujte až v momentě, kdy je vám vše opravdu jasné.

Srovnávejte nabídky

S předchozím bodem úzce souvisí také samotné podmínky úvěru. Rozhodně totiž není dobré se spokojit s první nabídkou, protože na vás za rohem může čekat lepší. Proto se ujistěte, že jste skutečně zvážili všechny možnosti, abyste po podpisu smlouvy nezjistili, že jste mohli ušetřit několik tisíc. Neřiďte se však pouze úrokovou sazbou, ale také poplatky - obě kritéria zahrnuje takzvané RPSN, neboli roční procentní sazba nákladů. Mimo to by vás určitě měla zajímat také výše splátek a doba splácení.

Opožděné splátky řešte hned

Může se stát, že dodržíte všechny bezpečnostní kroky a stejně vás okolnosti vtáhnou do situace, kdy se opozdíte se splátkou. Nejhorší, co byste v takové chvíli mohli udělat, by bylo začít dělat mrtvého brouka. Poskytovatel by vás ihned vyhodnotil jako problémového klienta a po uplynutí určité lhůty by na vás poslal vymahače. Pokud však začnete situaci aktivně řešit, ukážete, že jste zodpovědní, a dostanete šanci na náhradní řešení. Sice za něj možná něco připlatíte, ale pořád to bude podstatně méně, než kdyby došlo k vymáhání.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama