-

Půjčka před výplatou v hotovosti

Slyšely jste někdy pojem půjčka před výplatou? Podívejme se detailněji na tento produkt, jeho pozitiva a negativa.

Co je půjčka před výplatou

Půjčku před výplatou vám neposkytnou v žádné bance – jedná se o produkt nebankovního typu a spadá pod tzv. mikropůjčky (půjčka na krátkou dobu a na nižší finanční obnos). Ideálně tento produkt uplatníte v čase před mzdou, kdy už vám úspory došly, nebo jste nepočítali s nenadálým výdajem, a vy si potřebujete akutně a snadno vypůjčit pár set nebo tisíc korun. 

Půjčka před výplatou většinou nedisponuje splátkami – splácí se naráz (obvykle do 1 měsíce – jedinec finance splatí, když obdrží mzdu). Jednou ze zvláštností tohoto produktu je, že neplatíte za úroky, protože všechny půjčky mají stálý poplatek. Na internetových stránkách jednotlivých poskytovatelů tohoto typu půjček mají většinou srozumitelnou tabulku, kde vidíte konkrétní sumu za půjčení určitého obnosu. 

Neměnný poplatek se dále rozvíjí nikoli jen od půjčované částky, ale i od časového intervalu, na který finance požadujete. Mnoho poskytovatelů pojmenovává tyto půjčky jako tzv. SMS půjčka – jednoduše zažádáte pomocí textové zprávy. Ve většině případů je také eventualita vyplnit a podat žádost online cestou.

Výhody půjček před výplatou

Potencionální klienti mají půjčky před výplatou více v oblibě, jelikož mají rádi její klady, mezí které lze zařadit hlavně:

• rychlé vyřízení – platba urgentních peněžních závazků; rychlé vyřízení (většina nebankovních institucí je způsobilá zaslat finance na účet v ten samý den, kdy o ně uchazeč zažádal).

• minimum administrativy – srozumitelný produkt – okamžité vyřízení

• snadná dostupnost – žádné značné požadavky na uchazeče (nulové ověřování vaší osoby, žádné dokládání dokladů); i pro osoby, kterým by na jiných místech půjčku neposkytli. Jednoduchá dostupnost proto, že zákazník si půjčuje minimální obnos peněz – minimální ohrožení poskytovatele.

• pohodlnost – sjednání online (min. podání žádosti) nebo SMS zprávou

• transparentnost – daný charakter a pevně neměnný poplatek (dopředu znáte sumu, kterou za půjčku musíte zaplatit). U spolehlivých poskytovatelů tohoto produktu nebudete zaskočeni dalšími náhlými poplatky.

• bezúčelnost – financovat cokoliv bez nutnosti dokládat, na co jste použili finance.

Nevýhody půjček před výplatou

I půjčka před výplatou má svá negativa. Stálý poplatek spojený s půjčkou bývá mnohdy vysoký. I přesto, že vám poskytovatel půjčku poskytne (jelikož je tak lehké ji sjednat), musíte si být vědomi, že půjčku jste způsobilí splatit. V opačném případě se ocitnete ve finanční léčce. Pokaždé se koncentrujte, abyste si půjčku sjednávali u solidní instituce. V nabídce je nespočet společností.

Firmy, jež poskytují půjčky před výplatou

Čím dál tím více nebankovních institucí má v nabídce půjčky před výplatou. Podívejme se podrobněji alespoň na nějaké z nich.

Ferratum

Ferratum představuje úplně prvotní nebankovní instituci, která přispěla na náš trh půjčkou před výplatou. V České republice je poskytovatelem společnost Ferratum Czech, která náleží do finanční skupiny Ferratum Group (v současnosti funguje ve více než 20 zemích - hlavně v Evropských zemích). 

Společnost Ferratum má svůj původ ve Finsku a tím, že nastartovala speciální produkt, který lidi nadchl, její činnost se šířila i do ostatních států. Prokázalo se, že lidé si skutečně mnohdy potřebují vypůjčit pouze nižší obnos peněz na obyčejné výdaje. Ferratum nabízí své služby od r. 2005. 

U Ferratum Czech si lze půjčit do 10 000 Kč (splatnost 7 - 45 dní). Heslem společnosti je „Ferratum more then money to everyone“ (přeloženo „Feratum více než peníze pro každého“).

Kredito24

Česká společnost Kredito24 se zrodila v Německu. Nabízí půjčky před výplatou, které mají velikou přednost – rychlost. Firma má snahu pohotově půjčku odsouhlasit a zaručuje, že do čtvrt hodiny (15 min) máte finance na účtu (realizovatelné pomocí automatizovanému rozhodnutí). Zaručuje také totální srozumitelnost bez utajených poplatků. 

U Kredito24 si lze půjčit do částky 12 500 Kč (tento obnos ovšem mohou zákazníci dostat až po užití produktu opětovně). První půjčka může být do max. výše 4 500 Kč. Půjčky jsou poskytovány až na 30 dní, jsou 100% online a není nutné doložení příjmů.

Kredia

Nebankovní instituce Kredia má své sídlo na Islandu. Lze si u ní půjčit sumu od 1000 Kč do 10 000 Kč. Kredia také poskytuje půjčky okamžitě – především vyřízení půjčky do několika desítek minut.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama