-

Stavební spoření a další služby Českomoravské stavební spořitelny

Každý jistě někdy slyšel o stavebních spořitelnách, ale někdo třeba přesně neví, jak je charakterizovat. Stavební spořitelna je tedy druhem banky, která může vykonávat svoji činnost na základě bankovní licence. V našem státě se nachází několik stavebních spořitelen, jež se sdružují do většího celku zvaného Asociace českých stavebních spořitelen. Nyní se blíže podíváme na jednu ze stavebních spořitelen - konkrétně na Českomoravskou stavební spořitelnu.

Obecné informace o Českomoravské stavební spořitelně

Českomoravská stavební spořitelna (dále jen ČMSS) za sebou má poměrně dlouhou historii. Tato akciová společnost byla založena již v roce 1993 a sídlí v hlavním městě České republiky. Symbolem ČMSS jsou čtyři cihly a jako maskota si společnost zvolila chytrého lišáka. Hlavním zájmem společnosti je financování bydlení a zhodnocování klientských úspor. 

Na samém začátku se společnost zaměřila jen na produkt stavební spoření a s tím souvisely i půjčky na bydlení. V roce 2002 společnost rozšířila svoje portfolio o další služby a produkty. Od tohoto roku společnost začala nabízet i penzijní připojištění, podílové fondy a dále se také zaměřila na přidání dalších bankovních produktů a služeb. ČMSS má velice rozsáhlou síť finančních poradců, kteří fungují na bázi interní i externí spolupráce, díky nimž se společnosti daří prodávat vlastní produkty.

Stavební spoření Českomoravské stavební spořitelny

ČMSS svým klientům poskytuje stavební spoření v zásadě nezávisle na věku. Produkt je nabízen ve dvou tarifech, jež se vzájemně různí dle potřeb a záměrů do budoucna. Díky stavebnímu spoření si můžete peníze ukládat na účet po dobu šesti či devíti roků. Požadovanou délku si lze vybrat. Samozřejmostí je zákonné pojištění vkladů. 

ČMSS dává svým zákazníkům výhody bonusového vkladu za vložení určité cifry - minimálně tedy 50 000 pro bonus 1,5% a 100 000 korun pro bonus ve výši 1,6%. Zvýhodnění ovšem lze získat pouze v případě, že klient má smlouvu u ČMSS alespoň dva roky. Během prvních dvou roků po uzavření smlouvy se nedá čerpat překlenovací úvěr.

Tarify stavebního spoření

Tarif Garant

Tarif s názvem Garant se perfektně hodí pro lidi, co plánují v budoucnosti úvěr a chtějí mít připravený příznivější úrokovou sazbu. Úroková sazba se sjednává během uzavírání smlouvy a má platnost během celé doby trvání úvěru. Variantou představuje také program nazvaný Garant 15, jenž má nižší úročení a krátkou dobu splatnosti úvěru.

Tarif Variant

Tarif Variant nabízí využití překlenovacích úvěru s různou délkou trvání. Tento typ tarifu má rovnou několik možností:

Variant15: Hodí se spíše pro lidi, kteří chtějí financovat bydlení, plánují rychlé splacení úvěru a není pro ně problém ani vyšší splátka.

Variant20: Také dovoluje splácení kratší dobu při o něco vyšších měsíčních splátkách.

Variant 25: Vhodný je pro lidi pátrající po kompromisu mezi výší měsíčního zatížení a dobou splácení.

Variant30: Jedná se o možnost hodící se spíše pro mladší klientelu, jež potřebuje nižší měsíční splátky a nevadí jí vyšší doba splatnosti.

Úvěry a financování bydlení ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna klientům dává možnost pořídit si zajímavé produkty vhodné k financování bydlení.

úvěr: Úplně nejzákladnějším produktem společnosti je úvěr ze stavebního spoření. Právě s jeho pomocí se dá financovat nákup nemovitého majetku nebo jeho opravení či přestavba. Úvěr má poměrně zajímavou roční úrokovou sazbu, žádost o úvěr je zadarmo a lze ho předčasně splatit bez jakékoliv smluvní pokuty. Volit se dá z hned několika variant.

financování pro právnické osoby: I právnické osoby si u ČMSS přijdou na své, jelikož tento produkt se skvěle hodí na financování rekonstrukcí, staveb a modernizací. Také lze peníze použít na vybudování infrastruktury. Financovat můžete až do stoprocentní hodnoty investice, což je velice zajímavá nabídka.

pojištění majetku a odpovědnosti: Velice užitečný produkt, jenž dává pozor na dům, zahradu, domácnost a dovede užitečně asistovat i v případě odpovědnosti za škodu.

přeúvěrování: Díky přeúvěrování se můžete dostat na lepší podmínky, než jaké aktuálně máte.

překlenovací úvěr: Hodí se zejména pro lidi, co nedosáhnou na běžný úvěr ze stavebního spoření. Bez zajištění si lze zapůjčit až půl milionu korun.

hypotéka od Lišky: V případě nutnosti většího finančního obnosu se hodí hypoteční úvěr od Lišky. Před jejím schválením ještě můžete využít předhypoteční úvěr a některé další doplňkové služby.

rizikové životní pojištění: Tento produkt dovede ochránit rodinné finance i v okamžiku, kdy dojde na nepředvídatelné finanční potíže.

Zajištění budoucnosti ČMSS

V rámci Zajištění budoucnosti ČMSS nabízí klientům:

důchodové spoření: Důchodové spoření ve druhém pilíři dává možnost snížení odvodů do průběžného státního systému o tři procenta, jež následně obdržíte na svůj soukromý účet. V takovém případě je však nezbytný vlastní příspěvek ve výši dvou procent hrubé mzdy.

investiční životní pojištění: Jedná se o produkt, kde rodina bude zaopatřena i v situaci nepříznivých životních situací a také dovede zhodnotit peníze v jednom ze dvou programů investic.

doplňkové penzijní spoření: Tento produkt má státní příspěvek a také úlevy na daních.

Běžné účty ČMSS

V nabídce nemohou chybět ani běžné bankovní účty. Mezi ně se řadí tyto produkty:

Era osobní účet: Dovoluje klientům kvalitně ohlídat osobní nebo rodinné finance. Dá se využít také moderně prostřednictvím telefonu či internetového bankovnictví. Úplně zadarmo k účtu dostanete i mezinárodní platební kartu s bezkontaktní funkcí.

Era první konto: Tento produkt je na míru ušitý pro děti. Finance jsou ve vyšším pásmu úročení. Peníze není nutné ukládat pravidelně a nemáte stanovenu ani žádnou výpovědní lhůtu.

Online účet od Lišky: Další možnost představuje onlinový účet, který se hodí pro všechny, kdo chtějí ovládat svůj účet z pohodlí svého domova.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
  Oblíbené články
  Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
  Kontakt a reklama