-

Půjčky od soukromých osob

Finanční situace mnoha rodin je v této době celkem zoufalá. Peněz je málo, náklady rostou, platy ne a práce není jistá nikde. A pokud potřebujete finanční injekci, obvykle narazíte. Banky vám nepůjčí, protože chtějí záruky. Nebankovní společnosti půjčí, ale většinou na vysoký úrok nebo vyšší náklady (RPSN). Další možností může potom být vypůjčit si u soukromých osob.

Pokud hledáte nutně finanční půjčku a zatím jste naráželi jen do zdi u bank i nebankovních společností, může pro vás být zrovna řešení v podobě peněz od soukromé osoby to pravé, co vám „píchne“. Takový investor většinou nemá klasické produkty jako banka, ale má peníze a chce je zhodnotit.

Díky tomu je možné se s ním vždycky dohodnout na půjčce přesně podle vašich požadavků, ale samozřejmě j potřeba respektovat jeho požadavky. Koneckonců, peníze má v ruce on. Ale dá se samozřejmě narazit i na velmi ochotné investory, kteří vám vyjdou vstříc tam, kde to ani nečekáte. Pokud tedy selže návštěva banky, případně i nebankovní společnosti, můžete při potřebě peněz zkusit právě tuto cestu.

Výhody půjčky od soukromníka

Na prvním místě je to velmi snadná dostupnost. Je mnoho způsobů, jak na investora získat kontakt a když jej oslovíte, víte velmi rychle, jestli to půjde nebo ne. Soukromý investor většinou také neprověřuje důkladně kvality klienta, jak to dělají nebankovní subjekty a hlavně banky.

Rychlost sjednání je odvislá od náročnosti investora. Další výhodou je i rychlost, s jakou máte obvykle peníze na účtu. Dnes už disponují metodou zrychleného převodu všechny banky a peníze tak mohou být připsány ještě tentýž den, kdy byl převod zahájen (pokud je příkaz podán do 12:00).

Soukromému investorovi nemusíte ani dokládat svoje příjmy a tyto osoby obvykle ani neprohlížejí SOLUS.

Dalším pozitivem je skutečnost, že si můžete půjčit v podstatě jakoukoli částku, na kterou investor přistoupí.

Možná rizika a úskalí půjček od soukromých osob

Druhou stranou mince půjčky od soukromníka je vyšší cena půjčky. Uvádí se jednoduše RPSN údajem a pokud jsou to tisíce procent, není to pro vás jako klienta zrovna výhodné. Na druhou stranu pokud potřebujete větší sumu peněz opravdu rychle, asi si nebudete moci příliš vybírat. Ale vždycky srovnejte úroky a celkové náklady na půjčku (tedy právě RPSN).

Tento druh půjček je obvykle poskytován oproti směnce. Pro investora tento postup znamená celkem jednoduché vymáhání v případě, že klient nedostojí svým závazkům.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama