-

Jaké jsou nejčastěji hrané hazardní hry v Česku?

Říká se, že Češi rádi hrají hazardní hry. Jak je tomu doopravdy. Hraní různých forem má u nás dlouho historii. První státem provozovaná loterie vznikla v 18. stoletím. Postupně vznikaly první hrací automaty, herny a kasina, ale i stírací losy a sázkové kanceláře.

Průměrný český hráč za rok utratí na různých formách her 6000 Kč. Na každého obyvatele to je pak 1500 Kč.

Nejvíce se hraje číselná a okamžitá loterie. Mezi číselnou loterií hraje prim společnost Sazka se svými loteriemi Sportka a nově evropský Eurojackpot. Za okamžitou loterii považujeme stírací losy. Těch jsou desítky a dají se koupit na poště, trafice nebo benzínce. Jejich hlavní výhodou je, že hned vidíte, jestli jste vyhráli nebo ne. Na druhém místě jsou kurzové sázky. Dá se vsadit na pobočkách sázkových kanceláří nebo online a nově i přes telefony. Dá se vsadit na výsledky sportovních utkání. Ale i na speciální sázky, jako kdo vyhraje volby, nebo jestli bude na Silvestra sněžit. Třetí příčku obsadila elektronická herní zařízení. Zde počítáme různé hrací automaty zdarma, video loterijní terminály, které najdeme v hernách, barech a hlavně kasinech.

Nejčastěji sází muži. Pokud bychom brali všechny formy, tak je to 3-4x více než ženy. Pokud bychom však brali jednotlivé formy zvlášť, tak například u loterií je to vyrovnané. Muži i ženy sází na loterii stejně.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama