-

Jak získat zaměstnance z Filipín

Zahraniční pracovní síla je pro české zaměstnavatele výhodná především kvůli zájmu o pozice a pracovní zařazení, které nedosahuje výrazné atraktivity pro tuzemské zájemce. Jedná se především o profese orientované na manuální činnosti s určitým stupněm kvalifikace, ale také na služby zákazníkům či v cestovním ruchu.

Vedle běžných cizinců pracujících v České republice, kteří sem přijíždění z různých okolních států a pracují dle vzdělání na různých pracovních pozicích včetně námezdní pracovní síly z méně rozvinutých ekonomik Východní Evropy se začíná rozvíjet také nábor ze vzdálenějších oblastí.

Velký potenciál představuje oblast Filipín s velkými výhodami pro české zaměstnavatele.

Výhody zaměstnanců z Filipín

Pracovníci z Filipín mají proti standardní skupině cizinců výdělečně činných na našem území řadu předností, kterými jsou především výborná znalost angličtina a vysoká úroveň kvalifikace pro různá pracovní zařazení.

Práce v zahraničí představuje pro Filipínce důležitou součást ekonomiky (až desetina filipínských občanů pracuje v zahraničí), a proto je podporována filipínskou vládou.

Z tohoto důvodu je také poměrně dobře zajištěna spolehlivost této skupiny zahraničních zaměstnanců – řízení a organizaci fluktuace filipínských zaměstnanců řeší přímo vymezená vládní instituce (Filipínský úřad pro zahraniční zaměstnávání – POEA), jež je jediným orgánem vydávajícím povolení k tomuto účelu, a také zprostředkujícím akreditace zahraničním agenturám pro nábor filipínských občanů.

Kvůli detailní kontrole a dohledu státních orgánů jsou pracovníci z Filipín nuceni zdržet se jakýchkoliv problémů v cílové zemi, jelikož by mohly znamenat zákaz pracovní činnosti mimo domovské ostrovy.

Projekt Filipíny

Vzhlede k velmi dobrým zkušenostem s filipínskými zaměstnanci mezi českými firmami byl v roce 2018 zahájen podpůrný program Režim Filipíny pro urychlení získávání pracovní karty kvalifikovaným zaměstnancům z Filipín.

Program sleduje záměr řízení migrace a jeho prostřednictvím mohou čeští zaměstnavatelé podávat přímé žádosti o doplnění stavů mezi filipínskými občany v případě, že splňují vymezené podmínky.

Ty zahrnují minimální dobu působení na trhu v oblasti výroby (2 roky), minimální počet stávajících zaměstnanců (6 zaměstnanců), bezdlužnost vůči státu a prokazatelně nízký zájem místních uchazečů o zaměstnání o danou pozici, u které zamýšlí najmout cizince na minimální dobu jednoho roku. Prostřednictvím projektu Filipíny je možné získat až 30 zaměstnanců.

Jak získat filipínského zaměstnance a co je potřeba vyřešit

Aby získal občan Filipín certifikát pro možnost pracovat v zahraničí, musí doložit tento záměr patřičnými dokumenty. Oboustranně funguje velmi dobře pracovní agentura IRS Czech, která umožňuje občanům Filipín ucházet se o zaměstnáni a současně českým zaměstnavatelům realizovat nábory.

Agentura IRS Czech zajistí veškerou komunikaci a zprostředkuje získání víza a všech dokumentů, které filipínský zaměstnanec dokládá na POEA k získání certifikace. Vzhledem k tomu, že má pobočku přímo na Filipínách dokáže provést nábor vhodných zaměstnanců přímo tam.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama