-

Jak získat auto na úvěr

Chcete si pořídit nové auto, avšak nemáte na něj potřebné peníze? Čekání na našetření je pochopitelně zdlouhavý proces, a jestliže se vám auto pokazilo a vy ho nutně potřebujete ke své každodenní práci, tak nějaké čekání si nejspíš nemůžete dovolit. A právě v takových situacích lze auto financovat prostřednictvím úvěru.

Auto na úvěr

Auto na úvěr označuje neúčelový úvěr, který poskytují bankovní i nebankovní společnosti. Výhodnost jednotlivých nabídek se odlišuje dle poskytovatele a rozdíly se týkají i podmínek. Obecně platí jednoduché pravidlo, že lidé mají daleko větší šanci vypůjčit si u nebankovního ústavu než u samotné banky.

Nejspíše jste se ještě pevně nerozhodli pro auto na úvěr a přemýšlíte, zda by se vám více nevyplatil leasing, tedy další možnost financování vozidla. Lidé se rozhodují i na základě toho, jaké auto si chtějí koupit. Když si vyberou automobil ojety, většinou je lepší sjednat si úvěr.

Leasing na auto

Leasing na auto představuje finanční produkt, který vám umožní financovat koupi automobilu. Rozlišujeme nejrůznější typy leasingu. Pro financování auta se využívá finanční leasing. Po celý čas, co budete auto splácet, bude vůz stále ve vlastnictví leasingové společnosti, teprve po zaplacení jej získáte vy. Pakliže si chcete vzít auto na leasing, je zapotřebí, abyste si zřídili i havarijní pojištění. Tímhle krokem si daná společnost kryje eventuální riziko odcizení nebo zničení auta.

Většinou se leasingu na úvěr týkají vyšší náklady. To je dáno tím, že u leasingu musí mít klient sjednané nejen havarijní pojištění, ale i servis, který zajišťuje společnost.

Ačkoliv u vozidla na leasing máte omezená vlastnická práva, přebíráte některá rizika. Hrozí vám též i odebrání automobilu, třeba v případě bankrotu leasingové společnosti.

Výhody úvěru na auto

Úvěr na auto je celkem rozšířená záležitost, jelikož přináší lidem spoustu výhod. Nyní se podíváme na ty nejdůležitější:

• možnost koupit si auto hned: Může trvat celou věčnost, než si člověk našetří na automobil. Ovšem na druhou stranu auto je součástí každodenního života téměř všech lidí a čekat do té doby, dokud na něj našetří, může být samozřejmě příliš zdlouhavé a také nepraktické. Díky tomuto úvěru na auto nemusíte čekat tak dlouho. Pořiďte si jej okamžitě a nastavte si splátky přesně takovým způsobem, aby neznamenal nadměrné zatížení rodinného rozpočtu.

• široký výběr: Úvěr na auto objevíte v nabídce bank i nebankovních institucí. Prostudujte si jednotlivé produkty a dle vašich preferencí si zvolte právě takový, který vám bude co nejvíce vyhovovat. Lidé si úvěr vybírají zejména podle výše úroku, ale také i výše akontace, podmínek aj.

• rychlé vyřízení: Běžně netrvá moc dlouho, než si úvěr sjednáte. Jde to velice rychle. Konkrétní doba se odvíjí podle poskytovatele úvěru.

• flexibilita úvěru: Poskytovatelé úvěru vám zpravidla umožní nastavit si délku splácení a měsíční splátky tak, abyste na to měli dostatečné finanční prostředky. Úvěr lze i předčasně splatit.

• výhody oproti leasingu: Uvažujete, zda si na koupi vozidla vybrat raději úvěr nebo leasing? Nejde zcela jednoznačně určit, které z řešení je to nejlepší. Vše se to odvíjí případ od případu. Na rozdíl od leasingu má ovšem úvěr na auto hlavní klad v tom, že pokud jej využijete na financování auta, stane se ihned vaším majetkem, a vy sami se tudíž můžete rozhodnout, jestli si zřídíte i havarijní pojištění či nikoliv. Auto na úvěr je osvobozeno od DPH.

Poskytovatelé úvěru na auto

Poskytovatelů úvěru na auto existuje opravdu hodně. Přibližme si alespoň některé z nich:

Úvěr na auto ŠkoFIN

ŠkoFIN značí českou finanční společnost, která se zabývá financováním a podporou prodeje automobilů. Poskytuje úvěry na auta, avšak také i leasing. Jedná se o stoprocentní dceřinou firmu Volkswagen Financial Services AG. Společnost ŠkoFIN založili již v roce 1992. Stala se tak první společností, jež u nás začala nabízet leasing.

Úvěr na auto od společnosti ŠkoFIN lze splácet až 72 měsíců a můžete financovat až 100 % z celkové ceny vozidla. Jestliže si budete v rámci tohoto úvěru kupovat ojetý automobil do 400 000 Kč, nemusíte si sjednávat havarijní pojištění.

S tímto úvěrem se dají financovat až 10 let staré automobily. Po celou dobu splácení vám společnost garantuje neměnné splátky. Úvěr se může předčasně splatit.

Cetelem auto

Cetelem představuje český nebankovní ústav poskytující nejrůznější peněžní služby. Na našem trhu se pohybuje již od roku 1996, patří pod mateřskou společnost BNP Paribas Personal Finance. Vyjma aut na splátky nabízí také i spotřebitelské úvěry na pořízení dalšího zboží na splátky, kreditní karty a osobní půjčky.

Úvěr na auto od Cetelem dostanete, aniž byste potřebovali ručitele, neručíte autem a nehradí se žádné poplatky za sjednání a vedení úvěru. Do výše 200 000 Kč není nutné, aby si klient zřizoval havarijní pojištění.

Auto úvěr od Komerční banky

Komerční banka je univerzální banka, jež nabízí veškeré základní finanční služby. Má pro vás také financování koupi auta prostřednictvím firmy Essox, tedy její dceřiné společnosti. Tento úvěr je určen zejména pro podnikatele, a to na pořízení nových i ojetých automobilů. Ojetá auta mohou být nejvýše 6 let stará. Minimální výše úvěru pak činí 30 000 Kč. Jeho maximální výše není nijak omezena. Vyřízení a vedení úvěru je zcela zdarma. Společně s tím můžete uzavřít i povinné ručení a havarijní pojištění. Splatnost úvěru u auta staršího 5 let trvá maximálně 72 měsíců a 84 měsíců u nového auta, nebo pokud je auto jeho stáří méně než 5 let.

Další úvěry na auto

Úvěry na auto se nachází v nabídce i ostatních bank a nebankovních institucí. Mimo to lze využít i neúčelového spotřebitelského úvěru, který se dá použít úplně na cokoliv. Obecně pak platí, že ty neúčelové spotřebitelské úvěry mají vyšší úrokovou sazbu než ty účelové.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama