-

Dá se ještě sehnat půjčka bez doložení příjmu

Jednoduché půjčky, které neprobíhaly tak, že musíte dokládat tisíce informací a razítek. Prostě snadná cesta k penězům, které potřebujete do výplaty. Skutečně něčemu podobnému s novým zákonem odzvonilo? Naštěstí můžeme jasně říci, že jsou podobné úvěry stále dostupné, jen se snížil počet poskytovatelů. Někteří totiž po změně legislativy opouští trh, ale velcí hráči zůstávají. Půjčka bez doložení příjmu je klasikou, která ze současného světa asi jen tak nezmizí.

Půjčit si stále může úplně každý, ale podmínky jsou přísnější

Podle nového zákona je spotřebitel chráněn, a to až v míře dříve absolutně nezvyklé. Není to ale vždy k prospěchu věci. Vypůjčitel nyní bude kontrolován ze strany nebankovních společností o něco více a tím pádem i zdlouhavěji, protože klient se musí důkladně prověřit – pokud nebude moci splácet, půjčka se de facto zruší. A v tom případě je vypůjčitel povinný zaplatit zpět jen jistinu. Úroky se smažou, jelikož na ně zkrátka nemá dostatek financí. To platí hlavně pro dlouhodobé úvěry.

Vyřízení je však stále poměrně rychlé, nemusíte se bát, že budete například čekat několik dnů. To je hudba doby dávno minulé a nedá se čekat, že by se snad do světa financí vrátila. V době, kdy má internet snad úplně každý, by to byl dokonce holý nesmysl. Půjčka bez doložení příjmu je tak docela běžný produkt, který možná zmizí z trhu až za pár let – ale stále je poměrně dobře dostupný.

Totéž se týká i světa poplatků. Nový zákon samozřejmě žádné z nich neprobudil, firma, která by s nimi znovu vyrukovala, by se na trhu ocitla ve značné nevýhodě oproti konkurenci. Vedení úvěrového účtu, sjednání půjčky a předčasné splacení je jako již po několik minulých let zcela bezplatnou záležitostí. Půjčka je tedy stále dostupnou.

Úrokové sazby také zřejmě neporostou

Očekávalo se, že úrokové sazby mohou vzrůst, a to nejčastěji u hypoték. U menších půjček tomu tak patrně nebude, protože konkurence je silná a tlačí úroky stále níže. Zachovány by měly být i doplňkové služby, které už půjčky několik let provázejí. Jaké že to jsou?

  • Variabilita splátek. Potřebujete snížit nebo zvýšit měsíční splátku? Není problém.
  • Bezúčelový úvěr. Nemusíte nikde zdůvodňovat, proč chcete peníze.
  • Předčasné splacení půjčky bez nějakých pokut a poplatků navíc.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama