-

Bydlení na úvěr: co byste měli znát, abyste nebyli (nemile) překvapeni

Pořídit si bydlení na úvěr je snadné. Díky nízkým úrokovým sazbám na něj dosáhne řada zákazníků, kteří by dříve neměli šanci. Postup, jak si úvěr na bydlení sjednat se však nijak nezměnil. U bankovní hypotéky počítejte s tím, že po vás budou chtít řadu informací. Ověřovat budou celou řadu parametrů, aby bylo jisté, že máte na to úvěr splatit řádně. Při výběru úvěru na bydlení si ujasněte jeho účel za jakým si hodláte půjčit. Nejčastěji jde o  koupi či rekonstrukci nemovitosti, stavbu domu, úhradu členských práv v bytovém družstvu nebo vyplacení dědiců. Aby jste získali hypotéku v bance, musíte být dostatečně bonitní. To znamená, že je potřeba mít dostatečně vysoké příjmy, žádné negativní záznamy v registru dlužníků a exekuce. Ideální je předem si připravit přehled všech vašich výdajů, včetně ostatních půjček. Vaše bonita se zkoumá také podle toho kolik máte dětí, kde a jak dlouho jste zaměstnáni, jak velká je firma nebo v jakém žijete kraji.

Podmínky bankovní a nebankovní hypotéky se příliš neliší co se týče zástavy nemovitosti. Půjčit si můžete až do 70% z hodnoty zastavené nemovitosti. Ve vyjímečných případech lze získat až 100% hypotéku. Nicméně firmy i banky od ní pomalu upouští. Zastavovaná nemovitost musí být na území České republiky a musí být dobře prodejná. Pokud jde o ruinu vhodnou akorát tak shodit koulí, jako předmět zástavy vám ji neuznají. Nemáte jak doložit své příjmy? Existuje i hypotéka bez dokládání příjmů, je určena pro klienty, kteří příjem mají ale nelze ho bance prokázat. Například pokud dostáváte peníze na ruku. Podle toho, co zrovna potřebujete financovat, si můžete vybrat klasickou hypotéku, americkou hypotéku i předhypotéční úvěr. Nejčastěji je u nás umožněno klientům splácet hypotéku anuitně, tedy veškeré splátky i úroky jsou po celou dobu trvání hypotéky neměnné. Splátka je složena ze složek úmor a úrok, jejichž poměr se postupem času mění.

Veškeré bankovní a nebankovní produkty online vám umožní srovnat si na jednom místě nejvýhodnější nabídky. Další varianty jak si půjčit je například hypotéka s odloženou splátkou jistiny. Obecně se jí říká kombinovaná hypotéka a její princip spočívá v kombinace hypotéky a produktu kterým si tvoříte finanční rezervy, třeba penzijko. Na hypotéce po celou dobu hradíte ppouze úroky a další peníze si ukládá klient třeba na životní nebo penzijní připojištění. Tyto peníze poslouží výhradně na budoucí splacení hypotéky. Tu splatíte v okamžiku, kdy jste naspořili částku, která se rovná samotné jistině. Pokud máte k dispozici hotovost, ale nechcete ji použít jako akontaci, můžete využít off set hypotéku. Vaše hotovost bude uložena na účet v bance bez úročení a vy platíte úroky pouze z rozdílu výše této částky a poskytnuté hypotéky. Peníze máte vždy k dispozici.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama