-

Aukce půjček

Uvažujete-li o tom, že si půjčíte peníze, můžete využít nejrůznějších půjček. Jednu ze zajímavých možností představuje aukce půjček. Pokud vůbec netušíte, co si právě pod tímto názvem máte představit, přečtěte si následujících pár odstavců, v nichž si tuhle problematiku více přiblížíme.

O aukci půjček

Aukce půjček probíhá na aukčních portálech. Ty se za poslední roky rozrostly. Z celkového pohledu se nejrůznějším internetovým půjčkám velice daří. Výjimku netvoří ani půjčky nebankovních institucí nebo soukromých investorů.

Většina portálů na aukci půjček funguje na jednoduché bázi. Zaregistrujete se na internetu a pak se již stačí zapojit do jakékoli aukce. Díky tomu, že je v hojném počtu zastoupena jak nabídka, tak také samozřejmě i poptávka, nalezne nakonec téměř každý službu ušitou pro něj na míru.
Jakým přesným způsobem dochází ke konfrontaci nabídky a poptávky při aukci půjčky? Dlužník si požádá o půjčku. Vyplní formulář, ve kterém uvede parametry, jež požaduje.

Věřitel podá nabídku na půjčku, v níž zveřejní, jaké záruky a další požadavky by měl splnit dlužník. Ten si poté může sám vybrat, zda nabídku přijme nebo ji odmítne. Daný proces, jak celá věc bude probíhat, je záležitostí každého aukčního portálu.

Střet nabídky a poptávky kontroluje administrátor webu. Také jeho funkce se mohou lišit dle jednotlivých portálů.

Výhody a nevýhody aukce půjček

Hlavní výhodou aukcí půjček je, že na jednom místě objevíte spoustu nejrůznějších nabídek a samozřejmě i poptávek. Ať už si přejete částku půjčit, či naopak půjčku nabídnout, jistě si vyberete tu nejlepší možnost.

Kvalitní portály, které poskytují aukce půjček, mají vyhledávací systém, do kterého si jen stačí zadat potřebné parametry. Většinou se jedná o vyhledávání dle města, eventuálně i podle sumy a dalších kritérií.

Na některých portálech si dokonce můžete sami vložit zcela zdarma inzerát. Tento postup vám ušetří čas i další náklady. Naleznete i takové půjčky, jež se přímo specializují na poskytování služeb lidem vedených v registru dlužníků, studentům, i těm, kteří nemohou doložit příjem atd. Mluvíme o lidech s nižší bonitou, kteří by jinak měli velké potíže si peníze půjčit.

Nevýhodou aukcí půjček je, že musíte být daleko opatrnější, než v případě půjčení si financí od banky či zavedené nebankovní společnosti. Půjčku vám nabízí nejrůznější lidé a v silách aukčního portálu je prakticky nemožné kontrolovat jejich serióznost.

Rizika přirozeně vznikají i lidem nabízející peníze a obzvlášť, pokud se zabývají nabídkou půjček méně bonitním klientům. Ovšem na druhou stranu sepíše-li se smlouva, může samozřejmě věřitel půjčené peníze vymáhat soudní cestou nazpět.

Poskytovatelé aukce půjček

Na internetu se nachází hodně serverů, na kterých probíhají akce půjček. Více si přiblížíme alespoň následující tři.

Prestito

Internetový portál Prestito.cz představuje projekt společnosti HM Capital Partners. Jeho hlavním cílem je poskytnout lidem alternativu k získávání půjček přes banky a nebankovní společnosti.
Prestito.cz vznikl pro lidi, kteří potřebují, anebo sami nabízejí půjčku a nechtějí platit vysoké úroky či skryté poplatky. Nezamlčují žádné informace a pomáhají klientům najít přesně to, co hledají.

Zájemci o půjčku si mohou na tomto portálu zdarma vytvořit aukci. V ní poté své služby mohou nabídnout více investorů najednou, tím docílí toho, že si  zájemce o půjčku má opravdu z čeho vybrat.

Prestito.cz dále nabízí i provizi těm, kteří přivedou nové investory nebo ty, kteří se o půjčku zajímají.

Internetový portál nabízí svým klientům celou řadu služeb, a to zprostředkování úvěrů, prověřování zájemců o půjčku v Centrální evidenci exekucí, právní pomoc při vymáhání pohledávek a daňové poradenství.

Bankerat

Bankerat.cz se řadí mezi ty vůbec největší portály pro poskytování a administraci půjček. Také tady existuje veliká skupina těch, kteří hledají půjčku a samozřejmě těch, kteří si půjčit potřebují.
Bankerat.cz slibuje dlužníkům půjčky bez skrytých poplatků, možnost stanovit si požadavky a nezávislost na bankovní instituci. Výhody pro věřitele představuje vysoké zhodnocení peněžních prostředků, rozhodování dle vlastních kritérií a služby administrátora.

Tento administrátor vede účetní záznam o půjčce po celou dobu jejího splácení. Do záznamů mohou nahlédnout dlužníci i věřitelé. Pokud je chcete mít k dispozici, stačí se přihlásit do profilu. Jestliže dlužník nesplácí půjčku, Bankerat.cz dlužníka upomíná telefonicky, e-mailem a doporučeným dopisem. V případě, že jsou tyhle pokusy neúspěšné, zajišťuje administrátor vymáhání, a to včetně přípravy žaloby a exekuce.

Burzauveru.cz

Burzauveru.cz nabízí celkové služby pro dlužníky i investory. Administrace webu se stará o správu smluv. Tento portál se snaží poskytovat takové služby, aby klienty téměř nezatěžoval.
Na aukčním internetovém portálu se lze velmi jednoduše orientovat. Je přehledný a zvládne se v něm pohybovat i nezkušený člověk. Dopředu se seznámíte se veškerými podmínkami, úroky atd.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články
Oblíbené články
Www tipy
  • Máte finance na stavbu nebo rekonstrukci, ale chybí vám nářadí a technika? Využijte pronájem stavební techniky od Boels!
  • Potřebujete pomoc s výběrem půjčky? Zkuste magazín Goldmag.cz, který vám přináší informace z oblasti osobních financí.
  • Tip na spolehlivý účetní program Money S3 vhodný pro drobné živnostníky i menší firmy.
  • eWay-CRM je profesionální CRM systém, jenž vám zefektivní projektové řízení. Neváhejte a vyzkoušejte zdarma!
  • Krátkodobá půjčka na řešení dočasné platební neschopnosti.
Kontakt a reklama